top of page
חיפוש
  • eran42

10 הדברים שכל עו”ד חייב לדעת על כללי הפירסומת החדשים

בחרתי לרכז עבורכם את השינויים שלדעתי הם המהפכניים ביותר בתיקון כללי הפירסומת במובן השיווקי והפרסומי. כדי להתרשם מהתיקון במלואו, אני מזמין אתכם לקרוא בעיון את שלשת העמודים (בסה”כ) המתקנים את הכללים.1. השינויים בכללי הפירסומת לא מתירים פגיעה בכבוד המקצוע;

לא לחינם התיקון הראשון לכללים (בהוספת סעיף 2א') מבהיר, ובצדק, את מה שעמד ועומד לנגד כל מי שפעל כדי לשנות את כללי הפירסומת: כל פירסומת, גם כזו העומדת בתנאים החדשים, אסור שתפגע בכבוד המקצוע, תטעה את הציבור או תפגע בו. בא לומר, הגם שהכללים השתנו בצורה מהפכנית, פירסומת שיש בה כדי לפגוע בכבוד המקצוע, להטעות או לפגוע בציבור – היא פירסומת אסורה.

2. מותר לפרסם בעיתונות כתובה, במגזינים וכתבי עת;

החידוש הוא עצום: בעבר הפרסום בעיתונות הכתובה הותר רק במדורים ספציפיים שהוקצו לכך, כעת ניתן לפרסם בכל מקום בעיתונות הכתובה ובלבד שמדובר ב:

1. עיתונות כתובה, מגזינים וכתבי עת שאין בהם כדי לפגוע בכבוד המקצוע;

2. יש לוודא שהפירסומת לא תהיה בסמיכות לפרסומים אחרים שיש בהם כדי לפגוע בכבוד המקצוע;

3. מודעת פירסומת אחת באותו גיליון, אשר לא תעלה על רבע עמוד (עד כה הוגבלה הפירסומת למדור משפטי ולשמינית עמוד בלבד).

3. הותר לפרסם באתרי אינטרנט, ברשתות חברתיות ובאפליקציות (בכפוף לכללים);

עכשיו זה ברור, הכללים החדשים מאפשרים לפרסם ברשת באפקטיביות מירבית – באינטרנט, ברשתות חברתית ובאפליקציות. להלן הסייגים:

1. אין לפרסם באתרים שמכילים תכני אלימות או פורנוגרפיה או תוכן לא חוקי אחר;

2. אין לפרסם באתרים /אפליקציות המיועדים לקטינים;

3. אין לפרסם באתרי אינטרנט/אפליקציות שיש בהם לפגוע בכבוד המקצוע;

4. נאסר שימוש בפירסומת קופצת באתרי אינטרנט – Pop Up.

4. פירסומת יכולה לכלול מלל חופשי שעניינו הצעת שירות משפטי על ידי עורך הדין;

זהו אולי אחד הנושאים החשובים ביותר שהכללים החדשים הסדירו. אם בעבר עורכי הדין התחבטו (ושלא לומר הסתבכו) בשאלת המלל שמותר להוסיף במודעות הפירסומת, הרי שכעת הכללים מכירים בכך שכדי שפירסומת תהיה אפקטיבית, היא צריכה לכלול מלל שיגרום למתעניין הפוטנציאלי לבצע אינטגרציה עם הפרסום. אמור מעתה: ניתן לעשות שימוש ללא חשש במלל שיווקי שיגרום להתעניינות בשירות המשפטי (לדוגמא: “הסתבכת עם המשטרה? עו”ד פלילי פלוני…”, או “נתפסת נוהג בשכרות? לעו”ד פלוני, 15 שנות ניסיון…” אך בסייג: מלל חופשי כאמור אסור שיכלול התייחסות לשכר הטרחה, האיזון שנבחר הוא באיסור לעשות שימוש במחיר של השירות המוצע או במבצעים שאינם מכבדים את המקצוע (מבצעים למשל).

5. פירסומת בכל פלטפורמה יכולה להכיל פרטים בנוגע לספרים שעו”ד פרסם, מאמרים, עבודות מחקר, משרות הוראה, תפקידים (לרבות משרה ציבורית, שירות צבאי ובשירות המדינה בתחום המשפטי) וחברות בלשכת עורכי הדין או בארגונים משפטיים בארץ או בחו”ל, לרבות חברות בוועדות הלשכה; הסייג: בפרסום אין לעשות שימוש בציון תפקיד שיפוטי או מעין שיפוטי או חברות בוועדות בחירה לתפקידים שיפוטיים או מעין שיפוטיים כל עוד עורך הדין מכהן בתפקיד.

6. מותר לעורך דין לפרסם את עצמו באמצעות וידאו לרבות ראיונות וסרטוני תדמית;

אחד הכלים השיווקיים העוצמתיים ביותר שקיימים היום בדיגיטל הינו ללא ספק השימוש ההולך וגובר בווידאו. הקשיבו לנתון הבא: לאחרונה צוטטה סטטיסטיקה במגזין פורבס, הצופה כי בשנת 2019 – 80% מהתעבורה ברשת תהיה באמצעות שימוש בווידאו!!!

הסייגים:

1. כל עוד הוידאו יכלול תוכן שמותר היה לפרסם באמצעות טקסט רגיל;

2. הוידאו צריך להיות קשור לשירות המקצועי אותו מבקש עורך הדין להציע;

3. הסרטון לא יצור רושם מטעה;

4. הסרטון לא יגרום לזלזול בעורך דין אחר;

5. אין בסרטון כדי לפגוע בכבוד המקצוע.

7. מותר לעורך דין לציין באתר האינטרנט שלו את השמות של לקוחותיו;

הלקוחות הפוטנציאליים שלכם ישמחו לדעת שאתם מייצגים את חברת קוקה קולה, את הידוען הזה ו/או הזה, את מי שהיה פעם שר הביטחון וכעת הוא בעלים של סטארטאפ שאתם מלווים וכו’. כללי הפירסומת החדשים מאפשרים לכם להשתבח בלקוחות שלכם, בסייג: בלבד שהם הצהירו בכתב שהם מאשרים לכם לפרסם (תוכן הפרסום, היכן ולמשך כמה זמן) וכי השירות שאתה נותנים לא הותנה בהסכמה הקשורה עם הפרסום האמור.

8. פירסומת של עורך דין יכולה להכיל המלצות, מכתבי תודה ודירוג במדריכי דירוג;

אפקט גדול מאוד יש למכתבי תודה והמלצות (במקרים מסוימים גם לדירוגים במדריכי דירוג) על ההחלטה של לקוח פוטנציאלי לעשות את הצעד הראשון ולהתעניין בכם באמת. זוהי עדות להצלחה שלכם, למקצועיות ולשירות שאתם נותנים. כללי הפירסומת החדשים מאפשרים לעשות שימוש בעוצמה הטמונה בהמלצות האלה ובלבד שהמידע לא יצור רושם מטעה אודות עורך הדין.

9. עורכי דין רשאים לשלוח מידעון (ניוזלטר) לרשימות תפוצה;

הכללים החדשים מאפשרים לעשות שימוש באחד הכלים הדיגיטליים הוותיקים והאפקטיביים ביותר: משלוח ניוזלטר. משלוח הניוזלטר הותר לא רק לרשימת התפוצה של המשרד אלא אף לרשימות תפוצה אחרות שמכילות נמענים שביקשו ואישרו לקבל את אותו ניוזלטר. העובדה שניתן לכלול בניוזלטר את כל שאושר כעת לשלב במודעת פירסומת, הופכת אותו לכלי חזק ואפקטיבי שלא היה קיים במסגרת ארסנל הכלים השיווקיים שעורכי דין עשו בו שימוש עד כה. ובלבד שיעמוד בכללי המדיה הרגילים כמובן כגון: אפשרות הצטרפות/הסרה.

10. עורך דין רשאי לשלוח ללקוחותיו ולפונים אליו מידע מלא אודות משרדו, לרבות ניסיונו והתיקים בהם היה מעורב;

הכללים במתכונת הקודמת אישרו לעורך דין לשלוח פרטים עובדתיים בלבד ואילו כעת מכירים כללי הפירסומת בצורך של עורכי הדין לשלוח פורטפוליו משרדי אפקטיבי אשר יש בו כדי ליצור את הרושם הנכון והמלא שראוי להעביר ללקוחות המתעניינים במשרד.

סייג: יש לציין כי גם כאן, המידע שיימסר אסור לו ליצור רושם מטעה אודות עורך הדין.

0 צפיות0 תגובות
bottom of page